8. Jane spends all her money on the ingredients of her favorite cocktail. To make a portion of the
cocktail, she has to mix 200 ml of orange juice with 100 ml of apple juice and with 200 ml of water.
Any juice costs 3 USD per liter, water costs 0.5 USD per liter. If she has 20 USD, how many
portions of the cocktail can she make?
(A) 10
(B) 12
(C) 20
(D) None of the above